Jak wygląda prawidłowe przetwarzanie odpadów?
Wszystkie odpady, niezależnie czy zostały wyprodukowane w gospodarstwie domowym, czy przedsiębiorstwie przemysłowym, powinny przejść określone procedury, zanim zostaną bezpiecznie zutylizowane. SANATOR-BIS Sp. z o.o. dba o prawidłowe przetwarzanie odpadów oraz zorganizowany odbiór i transport śmieci, które trafiają do naszego zakładu. Należy jednak pamiętać, że gospodarowanie nieczystościami zaczyna się w domach. Warto rozpocząć od segregacji odpadów i wybierania produktów wykonanych w procesie recyklingu, np. toreb plastikowych biodegradowalnych na zakupy. Im dokładniej posegregowane śmieci, tym proces przetwarzania odpadów będzie dawał lepsze efekty. Nasz Zakład Robót Sanitarnych wykonuje wszystkie działania zgodnie z prawem i w sposób bezpieczny dla środowiska. Zapewniamy, że na przetwarzanie odpadów mamy wszystkie niezbędne zezwolenia.
Racjonalne zagospodarowanie odpadów
Jednym z największych wyzwań współczesnego świata jest racjonalna gospodarka wszelkimi nieczystościami płynnymi i stałymi. Nierozsądne postępowanie z odpadami zagraża środowisku i zdrowiu człowieka. Dlatego istnieją firmy, takie jak nasza, które zajmują się właściwym zagospodarowaniem odpadów. Zajmujemy się nie tylko przetwarzaniem odpadów, ale także składowaniem, segregacją i transportem. Kontrolujemy procesy ich utylizacji i recyklingu, by odbywało się to bezpiecznie i z zachowaniem obowiązujących przepisów. Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku określa bowiem, jak powinno być przeprowadzanie zagospodarowanie odpadów, zapobieganie nadmiernej produkcji śmieci oraz ich utylizacja. Podane wytyczne można również wdrożyć w plan zarządzania odpadami w Twoim przedsiębiorstwie.
Czym jest odzysk odpadów i z jakich procesów się składa?
Powtórne wykorzystanie śmieci to szereg działań, które mają na celu odzysk odpadów z poszczególnych materiałów do ponownego użycia ich w procesie produkcji. Metoda ta nie może zagrażać środowisku, zdrowiu ludzi ani funkcjonowaniu organizmów. Wyróżnia się wiele technik odzysku odpadów, np. wykorzystanie śmieci jako paliwa do wytwarzania energii czy powtórna rafinacja oleju. Ponowne wykorzystanie nieczystości jest bardzo często utożsamiane z recyklingiem. Należy jednak te dwa procesy od siebie odróżniać. Odzysk odpadów to pojęcie szersze, natomiast recykling jest jedynie jednym z jego rodzajów. Recykling zawsze będzie odzyskiem, ale odzysk odpadów nie zawsze jest recyklingiem. Nasz Zakład Robót Sanitarnych dba o to, by poprawnie przeprowadzać wszelkie działania prowadzące do ponownego wykorzystania śmieci przemysłowych i komunalnych.